Kontakt os


 
Kundeservice Webshop : Tlf: +45 23 29 93 42
Kundeservice Email : Info@great-greenland.gl
 

Hovedkontor GL & DK

Kundeservice Webshop
Great Greenland A/S
Havnevej B-1274, Postboks 519
3920 Qaqortoq
Greenland
Tlf: +299 64 24 33
Fax: +299 64 29 33
E-mail: info@great-greenland.gl

Great Greenland A/S
Smedeland 10
2600 Glostrup
Danmark
Tlf: +45 23 29 93 42

Virksomheds besøg & Visitor Center i GL

Paninnguaq Kleist
Tlf: +299 64 71 23
E-mail:pkleist@great-greenland.gl

Great Greenland Showroom & Butik


Grønland:
Havnevej B-1276
3920 Qaqortoq
Tlf: +299 64 71 33

Danmark:
Smedeland 10
2600 Glostrup
Danmark
Tlf: +45 23 29 93 42



Salg af Sælskind Internationalt

Kopenhagen Fur
Customer Department
Tlf: +45 43 26 14 44
Fax: +45 43 26 14 46

Salg og Marketing

International Salg & Marketingschef
Marie Larsen
Tlf: +45 23 29 93 42
E-mail: marie@great-greenland.gl

Key Account Manager Internationalt
Flemming Roth
Tlf: +45 29 39 62 92 
E-mail: flemming@great-greenland.gl

Key Account Manager Actic
Nuuni Heilmann
Tlf: +45 23 29 93 62 
E-mail:nuuni@great-greenland.gl
Indhandling & Løngarvning

Nuunu Eli Olsen
Tlf.: +299 64 71 07
E-mail: nuunu@great-greenland.gl

Paninnguaq Kleist
Tlf: +299 64 71 23
E-mail:pkleist@great-greenland.gl

Produktionschef
Preben Møller
Tlf: +299 64 71 24
E-mail: preben@great-greenland.gl

Bogholderi

Regnskabschef
Lars Løftgaard
Email: larsl@great-greenland.gl
Tlf DK: +45 27 15 84 88
Tlf GL: +299 53 97 70

Thora Hjalgrimson
Tlf: +299 64 24 33
Dir: +299 64 71 20
Fax: +299 64 29 33
Email: thora@great-greenland.gl
 
Global Product Manager

Lene Rude
Lene@great-greenland.gl
Tel: +45 40 61 21 09

Presse

Ditte Sorknæs
Tlf: +299 53 44 47
Tlf: +45 21 35 03 35
E-mail: ditte@great-greenland.gl

 

Navn:
E-Mail Adresse:
Forespørgsel: